czwartek, 6 września 2012

Praca Wrocław

Stolica Dolnego Śląska ma w Polsce bardzo dobrą opinię. Wrocław przedstawiany jest jako miasto dynamiczne, które doskonale odnajduje się w zjednoczonej Europie, za miasto ludzi młodych, dynamicznych, przedstawiając się równocześnie jako "miejsce spotkań", jako miasto pogranicza krajów, kultur, religii. Czy to prawda? Odpowiedź znają chyba tylko sami wrocławianie.
Jednak jak powszechnie wiadomo, urok miasta to jedno, a mieszkanie i praca w nim to inna sprawa. Wrocław przedstawia się jako miasto niesłychanie prężne w pozyskiwaniu zagranicznych inwestorów, tworzących miejsca pracy. To przede wszystkim dzięki zagranicznym firmom, po wprowadzeniu w okna wyszukiwarek w internetowych serwisach pracy frazy "praca Wrocław" uzyskujemy dość rozległą listę ofert pracy. Wrocław - z dość oczywistych, historycznych względów - lubią inwestorzy z Niemiec. Ale to nie wszystko.

Okolice metropolii polubiły koncerny z Dalekiego Wschodu - Korei, Japonii. Pośród dużych wrocławskich pracodawców można też znaleźć firmy wywodzące się z USA a także polskie - zarówno o rodowodzie lokalnym, jak i te mające główne siedziby w innych miastach Polski. To między innymi dzięki nim zwrot "praca Wrocław" skutkuje długim katalogiem posad do obsadzenia.

A jak wygląda wysokość zarobków? Wrocław mieści się w zakresie wartości przeciętnych dla większych miast. Oczywiście w stolicy Dolnego Śląska zarabia się mniej niż w Warszawie, ale zarobki w zupełności pozwalają na dostatnie życie. Na jakie posady mogą liczyć osoby poszukujące ofert w rodzaju „praca Wrocław”? Oczywiście - jak w całym kraju - zatrudnienie szybko znajdą handlowcy. Ale także specjaliści z branży IT - informatycy, programiści, oraz inżynierowie - mechanicy, elektronicy. Na pracę mogą również liczyć fachowcy z zakresu bankowości czy marketingu.

1 komentarz:

  1. A tutaj jest praca dla nauczycieli japoński Wrocław - http://preply.com/pl/wroclaw/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-japońskiego
    Ofert nie brakuje

    OdpowiedzUsuń